Ładuję...
Pleaser

Rozmiary różnią się nieznacznie w zależności od producenta. To samo dotyczy obuwia marki Pleaser, które jest produkowane głównie na rynek amerykański, numeracja europejska jest jedynie przeliczeniem rozmiarów amerykańskich.
Producent obuwia Pleaser podaje następujące tabele rozmiarów:

rozmiar UE rozmiar w USA Wkładka (cm)
żeńskimęski
355322,8
366423,5
377524,1
388624,8
399725,4
4010826,0
4111926,7
42121027,3
43131127,9
44141228,6
45151329,2
46161429,8
47171530,5
Pomiar rozmiaru buta
  1. Połóż papier na podłodze, tak aby dobrze przylegał do ściany.
  2. Stań ze stopami prostopadle do ściany.
  3. Ołówkiem zaznacz najdłuższą część stopy (palec u nogi lub palec wskazujący).
  4. Za pomocą linijki zmierz długość prostopadłej od krawędzi papieru do narysowanej nuty.
  5. Wykryta długość wskazuje rozmiar wkładki (1).
Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Ważne jest, aby nie ruszać się. Ciało ludzkie jest asymetryczne, a każda stopa może mieć inną długość, dlatego zmierz obie nogi. Następnie wybierz rozmiar butów zgodnie ze swoim rozmiarem. Przy określaniu rozmiaru dobrze jest mieć na stopach skarpetki, które zwykle nosisz lub planujesz nosić w wybranych butach. Zawsze wybieraj buty większe o kilka milimetrów. Dopuszczając palce do buta, możesz zapobiec ich deformacji.

Różnica w stosunku do powszechnie kupowanego rozmiaru nie powinna przekraczać 1 rozmiaru. Dotyczy to również sytuacji, gdy mężczyzna kupi buty.

Długość wkładki różni się w zależności od modelu, na przykład ze względu na długość cięcia, wydłużony czubek itd.

Z naszego doświadczenia z butami Pleaser w rozmiarze 35-41 wynika, że ​​odpowiadają one zwykłym rozmiarom, a my odnotowujemy znikomą liczbę zwrotów z powodu niewłaściwie dobranego rozmiaru buta.
Rozmiary 42 i większe są o około ½ większe niż zwykłe rozmiary i mamy wiele próśb o wymianę na mniejszy rozmiar. Dlatego jeśli zdecydujesz się na 2 rozmiary, wybierz mniejszy.

Szerokość buta

Większość butów Pleaser jest przeznaczona dla normalnej szerokości stopy. Jednak oferujemy również niektóre modele w powiększonym rozmiarze. Znasz je w następujący sposób:

  • Przedłużona stopa - litera X na końcu nazwy buta
  • Wydłużona łydka - litery WC na końcu nazwy buta (angielski „Wider Calf” = szersza łydka)

Wybieraj te wydłużone modele tylko wtedy, gdy Twoja stopa jest znacznie szersza od przeciętnej

Wymiary kozaków

Dla wszystkich kozaków podajemy wysokość kozaka (mierzoną bez pięty), obwód łydki, aw przypadku kozaków powyżej kolana obwód uda.
Ta informacja nie będzie wyświetlana, dopóki nie zostanie wybrany żądany kolor i rozmiar, ponieważ zależy to od wybranego rozmiaru buta.

Wysokość obcasa i platformy

W przypadku wszystkich butów podajemy wysokość obcasów i ewentualnie również platformę. Ta informacja nie będzie wyświetlana, dopóki nie zostanie wybrany żądany kolor i rozmiar, ponieważ zależy to od wybranego rozmiaru buta.

Po dokładnym rozważeniu i zgodnie z własnym doświadczeniem wybierz wysokość obcasów. Szczególnie ważna jest różnica między wysokością pięty a platformą. Jeśli chcesz mieć wyższe obcasy, wybierz jednocześnie buty z wyższą platformą.
Jeśli różnica między wysokością obcasa a platformą przekracza 10 cm, chodzenie w takich butach może być trudne.
W przypadku różnicy większej niż 13 cm buty nie są już przeznaczone głównie do chodzenia.