to Infinity and Beyond

12 centymetrów. To najwyższe szpilki czółenek, w których jeszcze można chodzić.
Ale tu słyszę oburzony krzyk kobiet, że już 10 cm zagraża życiu!
Ale chęć wybicia się, pokonania innych i przyciągnięcia, przesuwa granice możliwego wyższego. Aby umożliwić chodzenie, przychodzą z pomocą platformy. Dzięki platformie tak duże pochylenie stopy nie jest konieczne, a jednocześnie obcasy osiągają niespotykane dotąd wysokości.

Na przykład z firmy Pleaser USA jest to kolekcja czółenek Teeze, które zapewniają stosunkowo wygodne chodzenie.

Wyższe obcasy nadają się wtedy na specjalne okazje. Do fotografii, modelowania, tańca na rurze lub dla tancerzy egzotycznych i różnych występów klubowych lub pokazów.

Wiodąca amerykańska marka obuwnicza Pleaser, znana do tej pory tylko wtajemniczonym, ale również bardzo popularna wśród Amerykanów wśród hollywoodzkich celebrytów, oferuje różnorodne sandały, czółenka, botki czy pantofle na obcasie stopniowanym co 2 cm. Do niedawna najwyższe obcasy miały 20 centymetrów. Ale to dziś nie wystarczy. Lady Gaga mogłaby nam coś o tym powiedzieć.

Producent obuwia Pleaser USA wydaje się być zainspirowany Toy Story , w której Tim Allen w roli Buzza Astrala rozsławił przesłaniem „To Infinity and Beyond” (Do nieskończoności i poza nią). Nie ma ograniczeń, żadnych ograniczeń ani pułapu. Rolą nas jako istot ludzkich powinno być pójście naprzód, odkrywanie i nieustanny postęp. Nie przestawaj iść dalej tylko dlatego, że właśnie opuściłeś szkołę i myślisz, że to szczyt twojej edukacji. Nie przestawaj uczyć się nowych rzeczy, nie przestawaj pracować nad sobą i co najważniejsze, nigdy nie bądź usatysfakcjonowany. Ponieważ nie ma nic, czego nie możesz zrobić.

W duchu tej filozofii Pleaser USA zaprojektowała kolekcję butów Infinity z szacownymi 22 cm obcasami oraz kolekcję butów Beyond z 25-centymetrowymi obcasami. Te naprawdę nie są już przeznaczone do chodzenia, jak informuje etykieta na butach: „Ostrzeżenie: ekstremalnie wysokie obcasy. Nie nadają się do chodzenia ani tańca.”
Ale nie bylibyśmy my, ludzie, gdybyśmy nie potraktowali tego jako wyzwania. Nasza koleżanka Catie z największego australijskiego sklepu obuwniczego marki Pleaser USA – „Shoes of Hollywood” – może Was przekonać, że chodzenie na tak szalonych szpilkach nie jest niemożliwe. Przekonaj się sam w następującym filmie: